Rezerwuj online
Rezerwuj online
Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

Wybierz obiekt
Przyjazd
05 gru '20
Wyjazd
06 gru '20
Wprowadź kod
Wybierz
Norweska Dolina Panorama Gór

Szklarska Poręba to miasto, które w pełni odpowiada oczekiwaniom osób lubiących sporty i aktywność fizyczną - szczególnie zimą.  Jeśli chcesz zacząć uprawiać narciarstwo lub masz już doświadczenie w tej dziedzinie sportu - dobrze trafiłeś. 

Dlaczego? Szklarska Poręba Jakuszyce to jeden z najbardziej znanych i cenionych ośrodków narciarskich w Polsce. Do czego może zachęcić Cię Szklarska Poręba?

Miasto może zaproponować Ci wiele:

  • narciarstwo biegowe
  • narciarstwo zjazdowe
  • liczne szkoły narciarskie
  • wędrówki na śnieżnych rakietach
  • wyścigi psich zaprzęgów

Nie zapominajmy o górach, które zachwycą każdego. Wyobraźmy sobie tylko pięknie okryte białym puchem góry, które możemy zobaczyć wędrując z kubkiem gorącej kawy, aromatycznej herbaty lub grzanego wina.

Szlaki tematyczne w Szklarskiej Porębie zachwycą swoją aurą i klimatem. Czy wszyscy muszą być aktywni? Nie!

Dla mniej aktywnych Szklarska Poręba przygotowała dwa tematyczne szlaki:

  • Szlak Ducha Gór - tematyczny szlak przewidziany na wędrówki rodzin z dziećmi. Duch Gór to Istota, którą dzielą się Polacy, Czesi i Niemcy. Duch Gór prowadzi wędrowców i często im dokucza, ale nie jest złośliwy. Jest tylko samotny i często mu się nudzi. Może miałeś ostatnio jakąś interesującą przygodę w górach? Może wydarzyło się coś niestandardowego ostatnio? Może to właśnie Duch Gór chciał Cię zainteresować swoją osobą?
  • Sztaudyngerowska Trasa Turystyczna - zachwyci tych, którzy kochają literaturę, a dokładniej - fraszki. Turyści na trasie zapoznają się z twórczością Jana Sztaudyngera oraz jego życiem.

Nie zapominajmy o jednym z najsłynniejszych marszów - NORDIC WALKING - marsz z kijkami. Aktywizuje mięśnie, które są mniej aktywne przy naturalnym, spokojnym spacerze. Nordic walking mimo swojej nazwy nie został odkryty w Norwegii…. a w Finlandii z myślą o narciarzach - by poprawić ich trening. Dziś nie tylko narciarze mogą korzystać z tej formy rekreacji.

Jakie są zalety marszu z kijkami?

Nordycki marsz rozwija mięśnie klatki piersiowej, brzucha i ramion. Podczas marszu spala się więcej tkanki tłuszczowej. Osiągamy kilka korzyści jednocześnie: wędrujemy podziwiając piękne, zimowe widoki, rozwijamy sprawność fizyczną i spalamy tkankę tłuszczową, a wszystko to  w malowniczym otoczeniu. Czy to nie jest wystarczająca motywacja?

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisując się do newslettera uzyszkasz zniżkę 5% na pobyt w Norweskiej Dolinie.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij